PCR, ELISA, rapid testy

Testujeme COVID 19 pro firmy a veřejnost

TESTUJEME COVID 19 - firmy, veřejnost, samoplátce

Pokud máte zájem o vyšetření metodou PCR  nebo změření hladiny protilátek na COVID-19 odběrem žilní krve, rádi Vám poskytneme naše diagnostické služby. Lékařům navíc můžeme nabídnout  IVD rapid testy.

Metoda RT PCR

Naše laboratoř testuje metodou RT PCR ze vzorků z horních cest dýchacích získaných výtěrem nosohltanu. Tato metoda detekuje genetický materiál viru SARS-Cov-2. Jsme schopni odhalit přítomnost viru i u pacientů, u kterých se ještě neobjevily příznaky. Na základě výsledku vystavíme potvrzení, které potřebujete například pro návrat ze zahraničí.

Odběr vzorků provádíme ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady v odběrových stanech. Rezervovat termín si můžete ZDE.  Pro více informací a objednávky volejte 800 225 229 nebo e-mailem na testy@scimed.cz.

CENA TESTOVÁNÍ:

  • Standard – 1756 Kč
  • příplatek za expres výsledky – 500 Kč: při odběru do 11.hodiny dopoledne výsledky týž den kolem 17.hod
  • Travel – 2500 Kč– Elektronické zaslání výsledku vyšetření potvrzené lékařem v českém a anglickém jazyce.
REZERVACE TERMÍNU - ODBĚROVÝ STAN FNKV PRAHAREZERVACE TERMÍNU - ODBĚROVÝ STAN FNKV PRAHA
Testování pro firmy

Zajistíme zdravotnický odběrový tým k odběru vzorků u Vás. Testování zaměstnanců na přítomnost SARS-CoV-2 lze zahrnout do nákladů na pracovně lékařskou službu, která je daňově uznatelným nákladem. Pro více informací a objednávky  volejte 800 225 229 nebo e-mailem na testy@scimed.cz.

Test na protilátky

Chcete vědět jestli jste prodělali coronavirus? Test na základě měření výskytu protilátek IgA, IgM a IgG v krvi vám pomůže zjistit, jestli jste v minulosti přišli s virem do kontaktu, případně jestli u vás aktuálně probíhá infekce. K této infekci mohlo dojít bez jakýchkoli příznaků, nebo s mírnými příznaky, které jste nemuseli považovat za významné. Pokud máte příznaky, je vhodné spíše testovat metodou RT PCR.

Jaké varianty testů nabízíme?

Vyšetření cena
Kompletní (zjištění protilátek IgA, IgG a IgM) 1 400 Kč
Základní (zjištění protilátek IgG a IgM) 1 000 Kč
IgM samostatně 500 Kč
IgA samostatně 500 Kč
IgG samostatně 500 Kč

Kompletní varianta testu zachytí celý cyklus nemoci.

 

Co test odhalí?

  • aktuálně probíhající infekci odhalí přítomnost protilátek IgA (5.den od nákazy) nebo IgM (8. den od nákazy)
  • výskyt protilátek IgG poukazuje spíše na dříve prodělanou infekci

V případě zjištění výskytu protilátek doporučujeme kontaktovat praktického lékaře. Test na protilátky je určen pouze pro samoplátce.

Kdy se nechat testovat?

Test lze provést kdykoli s výjimkou případů, kdy se u pacienta vyskytují příznaky (např. horečka, chřipkový syndrom, kašel, sípání, atd). V takovém případě je vhodné testování pomocí stěru (PCR) a doporučujeme vám, abyste svou situaci konzultovali s ošetřujícím lékařem.

Kde se nechat nabrat?

Můžete se nechat odebrat v kterémkoli odběrovém centru s tím, že se musí jednat o plnou krev (červená zkumavka bez protisrážlivých činidel) a dopravit ji obratem k nám do laboratoře Scimed na adrese: Šrobárova 50, Praha 10, Areál FNKV (pavilon K, 2. patro).

Popřípadě za poplatek přímo ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, po zaplacení poplatku za odběr na hlavní vrátnici (oddělení pro cizince a samoplátci). Poté s potvrzením o zaplacení se dostavíte na COM (pavilon K), kde Vám bude proveden odběr krve a s krví pak pouze vyjdete schody do 2.patra, kde zazvoníte na laboratoř Scimed.

Výsledek vyšetření:

Výsledek vyšetření Vám bude sdělen emailem odpovědným pracovníkem laboratoře. Vyšetření probíhá x týdně každou středu. Na odběr můžete přijít kdykoli. V případě, že výsledek vyšetření na protilátky bude pozitivní, kontaktujte svého praktického lékaře, který Vás bude informovat o dalším postupu.

Pokud máte zájem se otestovat volejte na naší info linku 800 225 229 nebo pište na testy@scimed.cz

 

Máte zájem o naše nanoroušky?
KONTAKTUJTE NÁS A MY VÁM VYMYSLÍME ŘEŠENÍ NA MÍRU.